pondělí 26. května 2014

vertikálně


Už dlouho jsem tu nesdílela úžas, nadšení z nějakého domu nebo interiéru...nevím, čím to je, ale realizací, které mě chytnou u srdce je pomálu a taky se mi nechce omílat to, co každý asi už někde viděl, co proběhlo stovkou blogů.
Když mě něco opravdu zaujme, tak je to obvykle postavené v Japonsku a obvykle je to dost daleko od našeho způsobu bydlení, takže to tady nikoho moc "nebere". Nechci s tím prudit, nechávám to ve škatulce "soukromé".
Mě ta jinakost ale moc baví a nutí mě přemýšlet o bydlení, o materiálech jinak. Je to tím, že vlastně pořád přemýšlím, jak dělat věci jednodušeji, úsporněji, pořád hledám...když zjistíte, že některé materiály jsou z rubové strany šmrncovnější, je to na doživotí, už vás to nepustí.


Na tohle japonské bydlení na výšku jsem natrefila nedávno. Je to příklad, jak z nedostatku udělat přednost, i když je pravda, že to není pro každého, aneb nic pro lidi se závratí:-)
Tenhle dům je zvenku nenápadným bílým hranolem, to skutečné překvapení je uvnitř. Bydlí se tu v prostoru otevřeném do výšky. Dvě hlavní patra, tři dřevěná mezipatra a mezi se ladně vznáší bílá spirála točitého schodiště.
Když na to koukám, napadá mě spousta nudně praktických otázek a "ale". 
Ovšem ten volný, otevřený prostor s přirozeným světlem, čistý, předměty nezahlcený interiér v úchvatné kombinaci surového dřeva, bílé barvy, lehce působící oceli, tak ten mě úplně jednoduše fascinuje.
Foto: daichi ano

4 komentáře:

 1. mám to stejně :). Tento interiér se mi taky moc líbí, to schodiště je fascinující :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky tak ráda žasneš? Já jsem okouzlená a žasnoucí moc ráda:-)

   Vymazat
  2. :-D žasnu ráda, ale jsem náročná takže taky poslední dobou vybírám jen opravdu ty více žasnoucí :-D

   Vymazat
 2. Ten prostor je úžasný, ale ještě bych dodala nic pro lidi s pokročilou artrózou, protože si nedovedu představit, jak tam na stáří, co stáří, za pár let běhám :-) Zrovna dneska jsem si u rodičů na zahradě říkala, že když barák, tak žádný schody :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře.